Ev Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kriter!

Bir emlak satın almaya karar verdiniz. Yatırım portföyünüz için yeni bir kaynak oluşturmaya ya da, gelirinizin %20’sini bu alanda değerlendirmeye karar verdiniz. Her iki şekilde de, bir mülk satın almanın bir yatırım kararı olduğunu bilmelisiniz. Bu tarz konularda kararlarınızı netleştirmeden önce duygularımızın esiri olarak yanılma ihtimalimizin de bulunabileceğine dikkat edin.

Peki, en ideal yatırım kararını verebilmek için nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Ve bazı kritik bilgilere nerelerden ulaşabiliriz?

Yerel emlak piyasaları üzerine araştırma yaparken dikkat etmemiz gereken beş ana özellik bulunur. Bu istatistikler hakkında daha fazla bilgi bulabileceğiniz bazı kaynakları sizler için derlemeye çalıştık.

5 Kritik Değerlendirme Ölçüsü

Ortalama Değer

Bir şehir genelinin ya da belirli bir alanın medyan fiyatı yerel piyasa performansı hakkında bir fikir verecektir. Eğer bu bölgede bir emlak satın almak isterseniz, belli bir ortalamanın analizi size ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini kabaca gösterecektir. Ayrıca masrafları da öngörerek bütçenizi ona göre düzenleyebilirsiniz.

Kiralama Verimliliği

Kiralama verimliliği potansiyel yatırım geliri için düşündüğünüz gayrimenkulün değerlemesi için size bir fikir verecektir. Oturmayı düşünmediğiniz bir emlak için maliyet analizinden önce kiralama verimliliğini araştırmalısınız. Mülkiyet değerinin bir yüzdesi olarak kira geliri hesaplanarak yıllara göre bir bütçe oluşturulabilir.

Fırsatlar

Boşluk oranları, emlak piyasası alıcı veya satıcı iyilik olsun fikir verebilir. Açıklık oranını artırma karşı müzayededen özellikleri sayısı ile satılan özellikleri sayısıdır. Temelde, ihaleleri başarı oranını gösterir. Boşluk oranı (örneğin %70 üzerinde) yüksek ise (daha fazla satıyoruz) özellikleri için rakip alıcı bir yeri vardır, pazar satıcıları iyilik demektir. Eğer açıklık oranı düşük ise piyasa yavaş ve satıcıların alıcılar için rakip olabilir gibi diğer taraftan, piyasada alıcı yanadır.

Faiz oranları

Basit anlamda bir faiz oranı borç maliyeti. Faiz oranları düşük olduğunda borç para ucuz olduğunu bu yüzden genellikle anlamına gelir. Bu özellik satın alma fon yardımcı olmak için bir ipotek ihtiyacı olan yatırımcılar için harika bir haber. Düşük faiz oranları tarihsel olarak insanlar daha ucuz borçlanma (emlak fiyatlarının artışı artan) bir özellik için daha yüksek bir fiyat ödemek için ödünç alabilir aracı olarak emlak yatırım önemli bir itici güç olmuştur.

Arz ve Talep Dengesi

Son olarak, istediğiniz alanın çevresinde bir yürüyüş ve satılık “saymak, “kira gördüğünüz” ve geliştirme siteleri için. Bunlar (talep) alanında arz iyi göstergeler ve stok ne kadar hızlı hareket eder. Düşük kaynağı olan bir bölgede yatırım ve yüksek talep genellikle iyi bir strateji olarak ele alınmaktadır.

Özetle

Bu özellik istatistikler bir özellik seçimi söz konusu olduğunda en iyi yatırım kararı için harika bir başlangıç noktası vardır. Belli ki aynı zamanda kararınızı etkileyecek kendi hususlar var. Eğer araştırma yaparsanız ve yukarıdaki özelliği istatistikleri ile özellik istek listenize entegre sonra geleceğe yatırım özelliği maksimize etmek için iyi olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir